Wyszukiwarka

Newsletter

Jeśli chciałbyś otrzymywać najświeższe informacje z naszego serwisu podaj swój adres e-mail.

Linki


Święto Kobiet w Samsonowie pod znakiem sztuki i dobrego humoru.
W sobotnie popołudnie 7 marca br. w świetlicy OSP w Samsonowie Towarzysto Ziemi Samsonowskiej zorganizowało "tulipanowe" spotkanie z okazji Święta Kobiet. W pierwszej części wieczoru mieliśmy okazję podziwiać wystawę artystycznego małżeństwa Haliny Gołąbczak-Peli Gościem tego spotkania była Renata Janik. Pani Poseł zabrała głos i złożyła życzenia kobietom podkreślając, jak wiele zmian zaszło od obchodów tego dnia w czasach peerelu Lidia Putowska (przewodnicząca TZS) przywitała serdecznie p. Zuzannę Samulak i jej męża Norberta - twórców Twarzystwa Ziemi Samsonowskiej (wspomniała o 20-leciu istnienia naszej organizacji), p. Agnieszkę Pokrzywińską - wicedyrektora szkoły w Samsonowie, Mariannę Kłosowską - założycielkę Zespołu Ludowego "Tumlinianie", Wiesławę Buruchę, ktora zadbała 

Artystyczną część wieczoru zapewniła Grupa Teatralnych Przyjaciół Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod reżyserskim kierownictwem pani Barbary Olszowy. Program zatytułowany "Być kobietą II" przekonywał w zabawny sposób, że życie nabiera barw właśnie po sześćdziesiątce. Panie podkreślały, że mamy wtedy nieograniczone możliwości czerpania z życia pełnymi garściami. W montażu słowno-muzycznym wspartym prezentacją multimedialną wzięły udział następujące panie: Halina Główkowska, Henryka Wieczorek, Marianna Kula i Teresa Homik. W skład sekcji muzycznej weszły panie Grażyna Sygut i Genowefa Makowska. Trzeba dodać, że wybrały trudne utwory (np. walc z filmu "Noce i dnie") i wykonywały je accapella. 

A wszystko zaczęło się od opowieści o Adamie i Ewie, bo dobry Bóg dał osamotnionemu mężczyżnie mądrą i piękną towarzyszkę. Potem mieliśmy możliwość wysłuchać poezji Agnieszki Osieckiej. Barbara Olszowy przypomniała jej sylwetkę, by póżniej przejść do interpretacji poezji. 

Twórczość Osieckiej jest bliska chyba każdej kobiecie, bo poświęcona miłości, która nadaje wartość i sens naszym dniom. W prezentacji multimedialnej odtworzono piosenki w wykonaniu Seweryna Krajewskiego i Maryli Rodowicz. W żartobliwy sposób wykonawczynie programu przekonywały, że krągłości to dobra rzecz, bo są atutem prawdziwej kobiety. Nie trzeba się także torturować się dietą, gdy można założyć "gumowy pas", czyli wyszczuplającą bieliznę. Program Następnie wystąpiły przedstawicielki Zespołu Tumlinianie. Zaśpiewały piosenkę autorstwa Marianny Kłosowskiej, dotyczącą święta kobiet, której refren publiczność śpiewała razem z nimi. 

Następnie pani Marianna wystąpiła z monologiem o życiu kobiety podtrzymującej "trzy węgły domu". W podziękowaniu artystki i malarskie małżeństwo otrzymali symbol naszego święta żółte, wiosenne tulipany. A potem z piosenką "Niech życje bal" na ustach udaliśmy na drobny poczęstunek przygotowany przez panie z Klubu Seniora.


Lidia Putowska

Święto Kobiet
« Powrót
Drukuj...
© Copyright 2007 by TZS.