Jeśli chciałbyś otrzymywać najświeższe informacje z naszego serwisu podaj swój adres e-mail.

Linki

I Turniej Szachowy im. S. Staszica rozstrzygnięty06.01.2017
I  Turniej Szachowy im. S. Staszica rozstrzygnięty

18 grudnia 2016 r. w świetlicy OSP w Samsonowie odbył się I turniej szachowy im. Stanisława Staszica. Zorganizowany został przez entuzjastów tej gry Bartłomieja Mroza z Samsonowa  i Marcina Janika z Tumlina przy wsparciu członków Towarzystwa Ziemi Samsonowskiej.  Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął wójt gminy Zagnańsk Szczepan Skorupski. Turniej rozpoczął się o godzinie 10. Przystąpiło do niego 18 zawodników. Wśród graczy byli dwaj młodzi chłopcy, jeden dwunastoletni a drugi zaledwie ośmioletni. Gra przebiegała w systemie siedmiu rund. Pary kojarzone były przez system komputerowy, początkowo na podstawie rankingów, później (w miarę postępów w grze) na podstawie aktualnych wyników. Nad wszystkim czuwał sędzia szachowy Łukasz Łukomski. Walka o czołowe lokaty trwała do samego końca.

W kategorii junior było tylko dwóch uczestników, więc obaj zostali uhonorowani.  Zwycięzcą został Przemysław Stępień lat 12 - reprezentant klubu Lukks Miedziana Góra. Drugie miejsce zajął Marcin Prętki lat 8. W kategorii open (powyżej 18 lat) wygrał Wojciech Urban z Kielc, drugie miejsce zdobył Marcin Janik, jednocześnie najlepszy zawodnik z gminy Zagnańsk, a trzecie miejsce zajął Łukasz Łukomski. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe wręczone przez Panią Lidię Putowską przewodniczącą Towarzystwa Ziemi Samsonowskiej i Szczepana Skorupskiego wójta gminy Zagnańsk. Uhonorowany został także 88 letni Józef Karlikowski najstarszy uczestnik turnieju.

Planowane są kolejne edycje turnieju, na które organizatorzy już teraz serdecznie zapraszają. Następna planowana w I kwartale  (luty-marzec) 2017 roku. Po bliższe szczegóły zapraszamy na stronę internetową www.tzs.com  i gminy Zagnańsk. Zainteresowanych grą lub nauką gry w szachy prosimy o zgłaszanie swojego akcesu Bartłomiejowi Mrozowi (tel. 884-984-073).