Wyszukiwarka

Newsletter

Jeśli chciałbyś otrzymywać najświeższe informacje z naszego serwisu podaj swój adres e-mail.

Linki


Koncertowy Dzień Kobiet w Samsonowie

    Zupełnie przypadkiem obchody Dnia Kobiet Towarzystwo Ziemi Samsonowskiej zaplanowało na 10 marca br., kiedy powinien być obchodzony Dzień Mężczyzny. Aby nikt nie posądził nas o premedytację, od razu postanowiliśmy obecnym na spotkaniu panom, zrewanżować się złożeniem najlepszych życzeń, bo tak naprawdę obie płcie się świetnie uzupełniają i są dla siebie niezwykle ważne. Kobiety potrzebują wsparcia i miłości panów, a mężczyźni chętnie przyznają, że bez pań nie byliby szczęśliwi. Dlatego program obchodów tego święta przeżywaliśmy wspólnie z obecnymi na sali mężczyznami.

    Jak zwykle świetlica została przygotowana wystrojem do tego przedsięwzięcia. Na wprost wejścia na zielonej kotarze i przed nią zostały umieszczone serwety i serwetki wykonane przez Barbarę Milcarz. Zachwycały różnorodnością wzorów i techniką wykonania a było ich naprawdę wiele. Sądzę, że dawną nauczycielkę języka rosyjskiego, związaną z harcerstwem z terenu Zagnańska znają prawie wszyscy. Wiele osób było zaskoczonych jej talentem oraz ilością robótek, które musiały być wykonywane od wielu lat. Na parapetach i w oknach królowały wiosenne kwiaty oraz różnorodne stroiki, przypominające o nadchodzących Świętach Wielkanocnych. W rogu sali na stole ułożyliśmy dekoracyjne wianki. Na gałązkach umieszczonych w glinianym dzbanie, zostały zawieszone kolorowe jajka. Wszystkie te ozdoby przygotowała członkini TZS - Wiesława Barucha.

Na nasze spotkanie przybyli przedstawicielki urzędu marszałkowskiego - Beata Oczkowicz  i Renata Janik oraz silna reprezentacja Wodociągów Kieleckich, składająca się  z Prezesa Henryka Milcarza i Dyrektora d.s. Ekonomicznych Karola Jacewicza. Przybył gospodarz gminy Szczepan Skorupski oraz radny gminy Zagnańsk Kamil Piasecki. Tomasz Witecki reprezentował jednocześnie  strażaków z OSP w Samsonowie i Komisję Rewizyjną TZS. Cieszyliśmy się z przybycia ks. Józefa Smulczyńskiego, Doroty Chmielewskiej – dyrektora naszej szkoły wraz z nauczycielkami – Martą Polak i Joanną Pawłowską, Anny Kapciak reprezentującej Gminną Bibliotekę Publiczną w Samsonowie, sołtysa Tumlina – Zofii Korskiej. Odwiedziły nas Florianki z Chrustów. Przy pracach organizacyjnych pomagała nam Anna Suchoń-Jasik z Fundacji Alter Edu oraz wykonała dokumentację fotograficzną uroczystości.

W programie uroczystości przewidzieliśmy występ młodych solistów z Samsonowa – Kamila Szpankowskiego oraz Julii i Kasi Sobczyk. Specjalnie na tę okazję Kamil Szpankowski przygotował pięć utworów. Był to repertuar, w którym nasz uzdolniony strażak czuje się najlepiej. Podobnie postąpiły młode solistki, przypominając ostatnio ćwiczone przez siebie utwory. W świetlicy OSP wszystkie piosenki wybrzmiały wyjątkowo wyraźnie i poruszyły serca publiczności. Wzruszenie było udziałem wszystkich obecnych. Po ich występie ukazał się publiczności artysta, który miał być gwoździem tego programu i niespodzianką dla pań. Niektórzy domyślili się już wcześniej, że wirtuozem gitary jest artysta z Zagnańska – Piotr Restecki. Laureat Must Be The Music, gość programu Kuby Wojewódzkiego znany z wielu konkursów polskich i zagranicznych. Zachwycił swą grą publiczność wielu krajów, również w dalekiej w Japonii. Współpracuje z wieloma zespołami jazzowymi, bluesowymi, country i rokowymi.

Jego gra zrobiła wprost piorunujące wrażenie na obecnych. Panie były oszołomione jego dynamicznym uderzeniem, które potęgował przy użyciu wzmacniacza. Piotr Restecki grał wewnętrznie skupiony i wydobywał z instrumentu taką ilość dźwięków, że mając jeden instrument brzmiał jak orkiestra oraz wykorzystywał do urozmaicenia dźwięków wszystkie elementy gitary – łącznie z jej obudową. Przekonał nas również, że na swojej gitarze może zagrać wszystko łącznie z oberkiem. Kiedy podziękowaliśmy młodzieży i Piotrowi Resteckiemu za występ, wręczając im kwiaty, słodycze i upominki, głos zabrał wójt Szczepan Skorupski, który wyraził uznanie dla wszechstronnych sióstr, które poza śpiewaniem wyróżniają się w różnych dziedzinach sportu (kolarstwo, karate, narciarstwo) oraz są dobrymi uczennicami . Złożył też życzenia wszystkim kobietom. Wiele słów uznania zostało skierowane do Kamila Szpankowskiego, którego podziwiamy i kochamy, bo oprócz talentu do śpiewania ma wiele innych zalet – pracuje, studiuje i rozwija się . Jesteśmy  z niego dumni – powiedziała Ela Korus - sekretarz TZS.

Następnie głos oddaliśmy radnemu Kamilowi Piaseckiemu.  Miał on dla pań kolejną niespodziankę. Przygotował quiz, oczywiście tylko dla pań, który polegał na odgadywaniu nazwisk znanych kobiet na podstawie odczytywanego przez niego fragmentu  życiorysu. Nagrodą był aniołek, którego otrzymała za dobre odpowiedzi Anna Wypych z KGW Florianki. Zapowiedział również, że przy wyjściu ze spotkania wszystkie panie otrzymają symbolicznego tulipana. Podziękowaliśmy mu brawami.

Był to moment, że nasi goście Henryk Milcarz i Karol Jacewicz składali paniom najlepsze życzenia. Były one wyjątkowe, bo prezes i dyrektor wodociągów zaśpiewali w duecie fragment arii „Wielka sława to żart” (z operetki „Baron cygański”). Następnie na ręce przewodniczącej TZS Lidii Putowskiej, jako przedstawicielki zgromadzonych tu pań, wręczyli bukiet kwiatów. W tym momencie oddaliśmy mikrofon Barbarze Olszowy z grupy „Tu i Teraz”, która przedstawiła swoich kolegów Genowefę Makowską, Grażynę Sygut oraz Janusza Kubarę a także zapowiadała piosenki i wiersze, przygotowanego przez nich programu. Okazało się, że reprezentanci uniwersytetu trzeciego wieku wykonali go z taką werwą  i temperamentem, że nie ustępowali naszej młodzieży.  

W podsumowaniu trzeba dodać, że występ artystów mimo różnicy pokoleniowej  wypadł niezwykle atrakcyjnie i korzystnie. Przede wszystkim był zachwyt, wzruszenie i dobry humor publiczności. Z takim wspaniałym nastawieniem przystąpiliśmy do degustacji wybornych ciast przygotowanych przez nasze panie. Kolejny raz cieszyliśmy się, że spotkanie było udane.

Lidia PutowskaKoncertowy Dzień Kobiet w Samsonowie


« Powrót
Drukuj...
© Copyright 2007 by TZS.