Wyszukiwarka

Newsletter

Jeśli chciałbyś otrzymywać najświeższe informacje z naszego serwisu podaj swój adres e-mail.

Linki


Kobieta wśród zwycięzców II Turnieju Szachowego im. S. Staszica

Dnia 11 marca 2017 roku w świetlicy OSP w Samsonowie, odbyła się kolejna już edycja turnieju szachowego im. St. Staszica. Tym razem impreza zorganizowana zostałaz okazji Dnia Kobiet. Organizatorzy, czyli członkowie Klubu Szachowego przy TZS, oprócz zwyczajowego już patronatu Wójta Gminy Zagnańsk, postarali się o wsparcie Starostwa Powiatu Kieleckiego. Ufundowało ono puchary dla najlepszych zawodników w kategoriach open i junior a także dla najlepszej kobiety. A także prywatnego sponsora, firmę Kita Custome Service, która ufundowała nagrody finansowe. Turniej rozgrywany był w systemie szwajcarskim siedmiu rund, z nagrodami w trzech kategoriach: open, junior oraz najlepsza kobieta.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia szachowy Łukasz Łukomski z klubu LZS Kordian Bliżyn. W turnieju brało udział szesnastu zawodników, a obsada była bardzo silna. Przyjechał między innymi Jerzy Kot, mistrz międzynarodowy z Wejcherowa. A także kilku czołowych zawodników województwa świętokrzyskiego. W kategorii open zwyciężył Jerzy Kot, co dla nikogo nie było niespodzianką. Zainteresowanie pozostałych uczestników i podziw wywołała za to partia, jaką rozegrał z 11-letnią Moniką Anyż. Została ona najlepszą uczestniczką turnieju i jednocześnie zwyciężczynią kategorii junior. Rozgrywka ta o mało nie skończyła się zwycięstwem Moniki i tylko olbrzymie doświadczenie Jerzego Kota uratowało go przed porażką. Drugie miejsce w kategorii open zajął Piotr Jędras a trzecie Tadeusz Kieres. Spośród Juniorów na podium za fenomenalną Moniką Anyż uplasowali się Przemysław Stępień i Karol Klimek. Serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy zapowiadają następne edycje turnieju jeszcze przed wakacjami, a także swoje uczestnictwo na dniach Zagnańska, gdzie każdy chętny będzie miał możliwość zagrania luźnej partii szachów, czy też udział w turnieju.

Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia szachowe w każda środę o godzinie 17.00, jak zawsze do świetlicy OSP w Samsonowie.

Bartłomiej Mróz


Turniej szachowy

« Powrót
Drukuj...
© Copyright 2007 by TZS.